Powód szósty. Nowoczesne produkty w budownictwie pomagają zmieniać nasz kraj.

Powód szósty. Nowoczesne produkty w budownictwie pomagają zmieniać nasz kraj.

W jednej ze scen z klasyki polskiego kina pada kilka słów na temat podziału budownictwa na wodne oraz lądowe. Z dumą musimy przyznać, że nasze rozwiązania stosuje się w obu przypadkach. Do rzeczy więc…

Zakładając, że budownictwo wodne zajmuje się wznoszeniem budowli wodnych w celu racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi danego terenu, trzeba przyznać, że nasze produkty mają zastosowanie praktyczne w większości obiektów budownictwa wodnego. Nic dziwnego – gdzie woda tam i pompa. Spotkacie nasze produkty w elektrowniach wodnych, pompowniach różnego typu, ujęciach wód czy budowlach regulacyjnych rzek. Nasze pompy pogłębiają również rzeki i porty, w tym bałtyckie. Każda aplikacja jest inna, każda specjalistyczna i profesjonalna.

 

W przypadku budownictwa lądowego podejmujemy działania głównie w trzech kierunkach (poza tymi wynikającymi z naszej pracy w innych branżach, w szczególności energetyce, przemyśle, górnictwie oraz gospodarce komunalnej):

1. Dostarczamy lub wynajmujemy zatapialne pompy pomocnicze GRINDEX wraz z osprzętem służące do odwadniania i odszlamiania placów budów. Nasze produkty wykorzystują między innymi najbardziej profesjonalne firmy budowlane w kraju. Co więcej pompy pracują w najtrudniejszych warunkach gruntowych pomagając realizować skomplikowane technicznie projekty. Oto kilka przykładów:

 • budowa linii szybkiego tramwaju łączącej centrum z dzielnicą Franowo w Poznaniu,

  6-powod-04

   

   

   

 • budowa drugiej linii warszawskiego metra,
  filmik: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/

  6-powod-05

   

   

   

 • budowa tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku,

  6-powod-06

   

   

   

 • budowa Term Maltańskich w Poznaniu.

  6-powod-07

  Wizualizacja term maltańskich

   

   

2. Dostarczamy lub wynajmujemy zatapialne pompy TOYO pracujące przy budowie fundamentów, gdzie należy wykonać ściany szczelinowe z wykorzystaniem bentonitu. To szczególne i niszowe zastosowanie naszych pomp daje nam wiele satysfakcji, gdyż wieloletnie doświadczenie budowlańców prowadzi najczęściej do jednoznacznego wskazania pomp typu TOYO ET, DP oraz VH, charakteryzujących się małymi wymiarami, jako preferowanych do procesu pompowania i odzyskiwania zawiesiny bentonitowej. Ponadto stosujemy pompy w technologiach bezwykopowych np. w wierceniach HDD podczas pompowania płuczki wiertniczej (roztworu wodnego różnego rodzaju bentonitów i dodatków uszlachetniających), gdzie płuczka ta ma za zadanie zwilżenie wiertła, ścian otworów, chłodzenie świdra czy usunięcie powstających zwiercin.

 

3. Współprojektujemy, dostarczamy i montujemy systemy pompowe wykorzystywane w budownictwie kubaturowym i obiektach użyteczności publicznej. Nasze rozwiązania wykorzystywane są również w budownictwie drogowym i kolejowym.

Może to zabrzmi górnolotnie, ale cieszymy się, że nasze nowoczesne produkty stosowane w budownictwie pomagają zmieniać i modernizować obraz naszego kraju.