Powód siódmy. Dostawy pomp dla górnictwa odkrywkowego

Górnictwo odkrywkowe to jeden z pierwszych i najbardziej naturalnych rynków, na których działa nasza firma. Uważny Czytelnik naszej strony, szczególnie w zakładce Zastosowanie / Górnictwo, ale nie tylko, znajdzie szereg informacji dotyczących naszych strategicznych projektów realizowanych w tej branży.

Nasze urządzenia działają co najmniej w czterech miejscach typowych dla kopalni odkrywkowych i zakładów przeróbki wydobywanych kopalin. Nie są to wszystkie obszary zastosowań, ale na pewno te najczęściej spotykane.

 • Pompy głębinowe SAER  pracują aktywnie odwadniając odkrywki w ramach studziennego systemu odwadniania z wykorzystaniem głębokich studni wielkośrednicowych. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się pierścieniową barierę studni głębinowych, która pełni rolę ekranu hydraulicznego.

   

   

   

 • Różnej wielkości zatapialne pompy drenażowe i osadowe pompy typu PUMPEX czy GRINDEX, w tym największe na świecie pompy jednowirnikowe typu PUMPEX PX30 czy dwuwirnikowe typu GRINDEX MEGA, podwieszane na pontonach lub tratwach i łączone najczęściej równolegle dają możliwość kompleksowego odwadniania wyrobisk. W niektórych kopalniach dostarczane przez naszą firmę pompy po prostu zrewolucjonizowały system pompowania powierzchniowego, pozwalając, w zgodzie z prawem górniczym, pompować wydajniej przy równoczesnym możliwym częstym przesuwaniem pompowni w ramach postępu prac górniczych.

   

   

   

 • Ujęcia wody z rzek lub jezior z użyciem pomp zatapialnych czy głębinowych, zasilających w wodę obiekty górnicze. To ogromne pole do popisu dla profesjonalnych pomp GRINDEX, HOMA oraz SAER!

   

   

   

 • Hydrotransport osadów, jako produktu ubocznego lub celowo wykorzystywanego w różnych procesach górniczych i przeróbki kopalin. Tu pojawiają się osadowe pompy TOYO, które, o dziwo, im trudniejsze warunki pracy, tym bardziej spełniają oczekiwania klientów. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie, ale nie zaszkodzi nadmienić ponownie. Toyo Denki Industrial w Japonii opracował koncepcję wysokowydajnej pompy zatapialnej, wyposażonej w agitator  już w 1948 roku. Od tego czasu Toyo Denki Industrial tworzy szeroką gamę pomp zatapialnych do ciężkich szlamów z agitatorem i stał się czołowym producentem tego typu pomp. Dzięki tej technologii jest w stanie zapewnić bezpieczne, optymalne rozwiązania dla różnych wymagań odwadniania we współczesnych kopalniach. Korzystając z ponad 50-letniego doświadczenia producent pomp Toyo zaprojektował pompy przeznaczone do stosowania w najbardziej niekorzystnych warunkach. Jednym z przykładów jest zastosowanie pompy Toyo typoszeregu VH20H w wersji pionowej w jednej z największych kopalń w województwie dolnośląskim. Pompa ta jest podwieszona w najgłębszym miejscu szybu kopalni (tu akurat głęboko pod ziemią) o parametrach hydraulicznych: wysokość podnoszenia: 33 m i wydajności 60 m3/h.  Pompa  z silnikiem o napięciu 500V wykonane z materiału odpornego na ścieranie (dzięki zawartości chromu do 28 %)  pozwala na pracę w agresywnym i abrazyjnym środowisku pracy.  Dzięki agitatorowi wbudowanemu na dole pompy (o tej samej grubości co cały wał pompy) – pozwala na zamieszanie i wybranie gęstych szlamów zalęgających w rząpiu.  Pompa pompuje medium agresywne, wysoko-zasoloną wodę o dużej zawartości chlorków soli i metali ciężkich, a także związków siarki.

   

   

   

Dla podkreślenia naszych osiągnięć w zakresie dostaw pomp, akcesoriów pompowych i systemów pompowych dla rynku górnictwa odkrywkowego wystarczy powiedzieć, że nasza firma dostarcza urządzenia dla wszystkich kopalni węgla brunatnego w Polsce. Przykładowo, jedną z ciekawszych dostaw z okresu ostatnich trzech lat była dostawa 13 szt. pomp PUMPEX i 2 szt. pomp TOYO w wykonaniu 500 V wraz z wyposażeniem dla największej KWB w Polsce. Wartość dostawy brutto wyniosła około 1.800.000,00 zł. Oczywiście współpracujemy również z mniejszymi podmiotami i górniczymi i sobie to niezwykle chwalimy.

 

 

Cóż, zapraszamy do współpracy!

Materiały źródłowe:
www.wiadomosci.wp.pl
www.ppwb.org.pl
http://varsoviaest.pl/?p=470