Powód piąty. Liczne dostawy dla górnictwa podziemnego

Powód piąty. Liczne dostawy dla górnictwa podziemnego

powod-5-01Górnictwo podziemne to naturalny obszar działania naszych produktów i naszej firmy. Niezwykle cenimy sobie współpracę z bracią górniczą dającą nam ponad dziesięć lat bogatych doświadczeń.

 

 

Gama naszych produktów, w szczególności szwedzkie pompy GRINDEX oraz  japońskie TOYO sprawdzają się od lat pod ziemią, gwarantując najwyższą jakość i oczekiwane parametry pracy. Nieobca im praca w najtrudniejszych warunkach, w tym rząpiach, gdzie medium jest gęste, ścierne, zasolone czy powodujące korozję.

 

powod-5-02

Chodniki wydobywcze soli w jednej z kopalń KGHMuSetki naszych pomp odwodnieniowych przodkowych i chodnikowych GRINDEX chroni wyrobiska oraz chodniki przed zalaniem i erozją pompując wodę do pomp większych umiejscowionych centralnie. Dalej, przy odwadnianiu głównym stosuje się różne pompy GRINDEX, w tym największe oferowane przez naszą firmę – zatapialne pompy typu Mega, wyjątkowe ze względu na zastosowanie dwóch wirników, o mocy do 90 kW, pompujące wodę między pośrednimi poziomami.

 

powod-5-03

Jedna z pomp drenażowych Major pracująca w kopalniNasze pompy szlamowe GRINDEX, jak również pancerne TOYO, wykorzystywane są wielokrotnie na podszybiu, gdzie pracując w rząpiu doskonale radzą sobie, zależnie od potrzeb z wodą niezanieczyszczoną z warstwy górnej czy też tłoczeniem medium z dużą ilością osadu. Znany jest nam przypadek, gdzie pompa TOYO VH30 pracuje bezobsługowo od 2008 roku tłocząc solankę o konsystencji ciężkiego szlamu. Pompa jest zanurzona w medium, a górnicy nie zgłaszają żadnej potrzeby dokonania nawet przeglądu konserwacyjnego!

 

powod-5-04

Pompa Toyo VH pozioma – pracująca na suchoNasze pompy pracujące pod ziemią wyposażane są w specjalne rozwiązania techniczne oczekiwane przez branżę. W zakresie dokumentacji technicznej, dysponujemy pozytywną opinią dotyczącą oceny pomp zatapialnych na zgodność z wymaganiami przepisów i norm dla zastosowania w zakładach górniczych, w których nie występuje zagrożenie wybuchem metanu i pyłu węglowego.

 

powod-5-05

Opinia górnicza pomp ToyoGórnictwo, to nie tylko prace dołowe, to również przeróbka kopalin i praca kopalni na powierzchni. Wszelkie miejsca, gdzie pojawia się szlam, jako produkt główny lub uboczny plus zastosowania specjalistyczne procesowe, to pole do popisu dla naszych pomp, ponownie szczególnie GRINDEX oraz TOYO.

Nasze pompy sprawdzają się również świetnie, jako pompy na ujęciach wody podawanej na naziemne i podziemne obiekty górnicze. Ciekawą aplikacją są przykładowo pompy HOMA zastosowane przez PGNiG na jednym z kawernowych podziemnych magazynów gazu, gdzie pompy te tłoczą wodę przeznaczoną do wypłukiwania komór do przechowywania gazu.

 

powod-5-07

Jeden z podziemnych magazynów gazu gdzie pracują pompy HomaNa koniec wspomnieć należy o typowych zastosowaniach pomp i mieszadeł niezbędnych w zakładach górniczych do transportu i oczyszczania ścieków i odzyskiwania wód różnego typu.
Każdy projekt jest inny, każdy specyficzny i każdy wymaga szczególnej uwagi. Zapraszamy do współpracy.

Materiały źródłowe:
www.wprost.pl, www.wyborcza.biz