Powód czwarty. Profesjonalne rozwiązania dla sektora energetycznego

Powód czwarty. Profesjonalne rozwiązania dla sektora energetycznego

W praktyce, energetyka obejmuje dostarczanie energii w dwóch postaciach: energii elektrycznej i energii cieplnej, a przemysł energetyczny składa się z dwóch części: elektrowni, ciepłowni i elektrociepłowni, czyli fabryk, w których energię pierwotną przetwarza się na jej użyteczną postać oraz energetycznych sieci przesyłowych.

4-powod-01

Pompa Toyo ET5 pracująca w jednej z polskich elektrociepłowni

Nasi Klienci z sektora energetycznego to między innymi:

  • Polska Grupa Energetyczna
  • EDF Polska,
  • VATTENFAL,
  • PGNiG Termika,
  • ZE PAK,
  • Dalkia.

Tiga Pumps dostarcza rozwiązania w zakresie dostaw wszystkich dystrybuowanych przez nas marek – GRINDEX (również PUMPEX), HOMA, TOYO czy SAER. Jesteśmy obecni zarówno w elektrowniach, jak i elektrociepłowniach czy ciepłowniach.

Co więcej nasze produkty sprawdzają się od lat również w elektrowniach wodnych.
Mowa tu o pompach zatapialnych do różnych mediów, w tym pomp pancernych TOYO do hydrotransportu żużla i popiołów. Często również dostarczamy szlamowe pompy typu GRINDEX do lżejszych zastosowań.

 

4-powod-02Znamy się również na pompach obiegowych i systemach o te pompy oparte. Niedawno na naszej stronie www.tigapumps.pl opisywaliśmy jedną z modernizowanych przez Tigę Pumps pompowni w ciepłowni, gdzie moc dostarczanej pompy obiegowej wynosiła 355 kW, a zakres modernizacji dotyczył również instalacji, zasilania i sterowania

Dostarczamy pompy monoblokowe, pompy na podstawie ze sprzęgłem, normowe czy wielostopniowe typu SAER.

Realizowaliśmy zadania związane m. in. z wykonaniem i dostawą urządzeń linii współspalania biomasy o wydajności 40 Mg/godz. dla jednej z największej elektrociepłowni w Polsce. W skład instalacji wchodziły m. in.: przenośniki wznoszące, rewersyjne, przesyłowe, automatyczny system do poboru próbek biomasy, waga elektroniczna taśmowa, przesiewacz wahadłowy, a całość kontraktu wynosiła ok. 2.850.000,00 PLN/brutto/.

 

4-powod-03

Wszystkich energetyków zapraszamy do współpracy w zakresie dostawy pomp, jak również systemów pompowych!

 

4-powod-044-powod-05