Pierwszy powód do dumy. Krótka, aczkolwiek niezwykła historia naszej firmy.

Pierwszy powód do dumy. Krótka, aczkolwiek niezwykła historia naszej firmy.

Firma Tiga Pumps Sp. z o.o. założona została w kwietniu 2004 roku przez pięciu młodych ludzi, którzy wywodzili się z leszczyńskiego „zagłębia pompowego”.  Dwie z tych osób – Rafał Krośniewski oraz Sebastian Jędrzejewski – do dzisiaj prowadzą firmę. Dzięki wiedzy i doświadczeniu tych pięciu osób można było ówcześnie połączyć możliwości spełniania oczekiwań Klientów, naszych dostawców oraz pokonać szereg trudności, które pojawiają się przy zakładaniu tego rodzaju firmy. Startowaliśmy dosłownie „od zera”, z siedzibą w pokoju w kamienicy i małym magazynkiem i warsztatem w garażu u jednego z pracowników!

Pierwszym naszym celem była sprawna dystrybucja krajowa zatapialnych pomp do profesjonalnego odwodnienia i odszlamiania szwedzkiej produkcji PUMPEX. Pompy te znane były wcześniej na rynku polskim, choć aktywność tej marki na rynku polskim wymagała uporządkowania. I nam się to udało! Kilka lat później marka PUMPEX została zastąpiona marką GRINDEX.

Naturalnym rozwinięciem typoszeregu pomp PUMPEX były zatapialne pompy i mieszadła do profesjonalnej gospodarki ściekowej. Szczęśliwie współpracą z naszą firmą zainteresowany był niemiecki producent pomp – firma HOMA z okolic Kolonii. Co więcej, firma ta miała ugruntowaną wcześniej pozycję na rynku polskim, pozwalając nam skorzystać z doświadczeń HOMY, ale również doświadczeń Klientów polskich i krajowych projektów referencyjnych. Współpraca z Homą rozpoczęła się w 2006 roku.

Tiga Pumps, jako firma obsługująca Klientów Profesjonalnych, starała się rozwiązywać ich najtrudniejsze problemy. I tu pojawia się zagadnienie hydrotransportu i pracy w szczególnie trudnych warunkach, i z niego wynikająca potrzeba współpracy z producentem zatapialnych pomp pancernych z agitatorem – japońską firmą TOYO. I ponownie, szczęśliwie dla nas firma TOYO wyraziła ogromne zainteresowanie współpracą i przekazała nam swoje doświadczenia, bazę obsługiwanych Klientów oraz referencje z rynku polskiego. I tak, pompy TOYO sprzedawane są z sukcesem przez naszą firmę od 2007 roku.

Dalszym naturalnym krokiem, podjętym dwa lata temu, było rozbudowanie typoszeregu oferowanych przez Tigę Pumps pomp o pompy „z drugiego końca rury”, czyli pompy do wody, również słonej. Włoski producent – SAER – umożliwił oferowanie i sprzedaż profesjonalnych pomp głębinowych, monoblokowych, normowych, wielostopniowych i innych, a nasza współpraca się ciągle rozwija!

Tiga Pumps operuje przede wszystkim w pięciu sektorach, mianowicie: górniczym, przemysłowym, energetycznym, budowlanym oraz komunalnym dostarczając nie tylko pompy czy mieszadła, ale również kompleksowe rozwiązania systemów pompowych w zakresie projektowania, instalacji czy sterowania. Tak, jesteśmy firmą nie tylko handlową, ale również inżynierską, dysponującą ogromną bazą referencji w zakresie specjalistycznych projektów, zastosowań i rozwiązań systemów pompowych! Dysponujemy też świetnym zespołem serwisowym serwisującym marki własne, ale również konkurencyjne.

W międzyczasie firma ulegała stopniowym przemianom, dysponując coraz lepszymi fachowcami pracującymi w zespołach handlowym, wsparcia technicznego czy magazynowo-serwisowym. Rozpoczęliśmy współpracę z najbardziej wymagającymi i profesjonalnymi Klientami z Polski, których listę znajdą Państwo na naszej stronie www.tigapumps.pl. Uzyskaliśmy też stabilną pozycję rynkową i możliwość generowania przychodu pozwalającego rozwijać firmę w latach kolejnych.